Подписывайтесь на нас ВКонтакте!

Апякунскі савет

Дата: 17 ноября 2016 в 08:09, Обновлено 22 октября в 06:56

Аб унясенні дапаўненняў у некаторыя пастановы Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь Аб унясенні дапаўненняў і змяненняў у пастанову Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь ад 25 ліпеня 2011 г. № 146

Пастанова Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь аб зацвярджэнні правілаў папячыцельскага савета ўстановы адукацыі

Апякунскі савет з'яўляецца органам самакіравання ўстановы адукацыі і ствараецца з мэтай аказання садзейнічання ў забеспячэнні яго дзейнасці і развіцці.

Задачы:
1. Садзейнічанне ўстанове адукацыі ў развіцці матэрыяльна-тэхнічнай базы;
2. Вызначэнне напрамкаў, форм, памераў і парадку выкарыстання грашовых сродкаў.
Сваю працу Папячыцельскі савет будуе ў адпаведнасці з Кодэксам Рэспублікі Беларусь аб адукацыі, Палажэннем, Статутам установы адукацыі.
 У склад  Савета ўваходзяць 9 чалавек:
  1. Якубенка Наталля Уладзіміраўна
  2. Рахоўская Надзея Станіславаўна
  3. Палоннікава Вольга Віктараўна
  4. Панюшкіна Алена Аляксандраўна - старшыня папячыцельскага савета
  5. Аксючыц Юлія Міхайлаўна
  6. Панамарэнка Вольга Іванаўна
  7. Язерская Марына Алегаўна
  8. Арлова Святлана Яўгенаўна
  9. Даніленка Святлана Пятроўна
          Апякунскі савет дзейнічае на аснове прынцыпаў:
  •  добраахвотнасці членства;
  •  раўнапраўя членаў апякунскага савета;
  •  калегіяльнасці кіраўніцтва;
  •  галоснасці прымаемых рашэнняў.
Пасяджэнні савета праходзяць згодна распрацаванага плана. Пасяджэнні праўлення праходзяць 1 раз у чвэрць і па меры неабходнасці.

Банкаўскія рэквізіты дзяржаўнай установы адукацыі "Астрошыцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Лагойскага раёна"

р/с  3632061101422

ЦБУ № 611, ф-л 500 Мінскае ўпраўленне  ОАО АСБ «Беларусбанк»

з паметкай для дзяржаўнай установы адукацыі "Астрошыцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Лагойскага раёна".

Пры прымусовым зборы сродкаў званіць па тэлефонах 8(01774) 57-6-31 (дырэктар дзяржаўнай установы адукацыі "Астрошыцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Лагойскага раёна"),  8(01774) 55-6-35 (аддзел адукацыі спорту і турызму Лагойскага раёна).