С Днем учителя!

Апякунскі савет

Дата: 17 ноября 2016 в 08:09, Обновлено 4 июня в 13:57

Аб унясенні дапаўненняў у некаторыя пастановы Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь Аб унясенні дапаўненняў і змяненняў у пастанову Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь ад 25 ліпеня 2011 г. № 146

Пастанова Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь аб зацвярджэнні правілаў папячыцельскага савета ўстановы адукацыі

Апякунскі савет з'яўляецца органам самакіравання ўстановы адукацыі і ствараецца з мэтай аказання садзейнічання ў забеспячэнні яго дзейнасці і развіцці.

Задачы:
1. Садзейнічанне ўстанове адукацыі ў развіцці матэрыяльна-тэхнічнай базы;
2. Вызначэнне напрамкаў, форм, памераў і парадку выкарыстання грашовых сродкаў.
Сваю працу Папячыцельскі савет будуе ў адпаведнасці з Кодэксам Рэспублікі Беларусь аб адукацыі, Палажэннем, Статутам установы адукацыі.
 У склад  Савета ўваходзяць 9 чалавек:
  1.   Панюшкіна Алена Аляксандраўна
  2. Панамарэнка Павел Віктаравіч
  3. Арлова Святлана Яўгенаўна
  4. Смашная Анастасія Мікалаеўна
  5. Клімава Вераніка Віктараўна
  6. Варанькова Яўгенія Васільеўна
  7. Якубенка Наталля Уладзіміраўна
  8.  Шчурэвіч Ганна Іосіфаўна
  9. Прадзед Ганна Анатольеўна

Старшыня апякунскага савета  Якубенка Наталля Уладзіміраўна

Апякунскі савет дзейнічае на аснове прынцыпаў:
  •  добраахвотнасці членства;
  •  раўнапраўя членаў апякунскага савета;
  •  калегіяльнасці кіраўніцтва;
  •  галоснасці прымаемых рашэнняў.
Пасяджэнні савета праходзяць згодна распрацаванага плана. Пасяджэнні праўлення праходзяць 1 раз у чвэрць і па меры неабходнасці.

Справаздача

аб выкарыстанні фінансавых сродкаў апякунскага савета, спонсарскай дапамогі за студзень-май 2021 года

Апякунскі савет у дзяржаўнай установе адукацыі “Астрошыцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя щкола Лагойскага раёна” створаны для аказання садзейнічання ўстанове адукацыі ў развіцці матэрыяльна-тэхнічнай базы, у забеспячэнні якасці адукацыі, у прыцягненні грашовых сродкаў для забеспячэння дзейнасці ўстановы.

Фінансавыя сродкі апякунскага савета фармуюцца з добраахвотных узносаў і іншых крыніц, незабароненых заканадаўствам і выкарыстоўваюцца па мэтавым прызначэнні ў адпаведнасці з рашэннем апякунскага савета.

На працягу за студзень-май 2021 года на бумагу, папяровыя ручнікі, мыйныя сродкі, посуд аднаразовы, посуд у дзіцячы сад было зрасходавана 46,25 руб.

На працягу за студзень-май 2021 года набыты краны для школьнай сталовай, цацкі у дзіцячы сад, крэслы, вучнёўскі камплект, рол-ап, камоды ў групы дашкольнай адукацыі, дэманстрацыйныя шахматы на суму 1116,2руб.

За кошт бацькоўскіх сродкаў на працягу студзеня-мая 2021 года выраблялася замена фільтра на ваду – 300 руб.

Здача макуларуры і ПЭТ – 158,40 руб.

На экскурсіі, конкурсы было зрасходавана 460 руб.

Усяго за 2020 год за кошт спонсарскай дапамогі і сродкаў апякунскага савета было зрасходавана – 2080 руб. 85 кап.

Банкаўскія рэквізіты дзяржаўнай установы адукацыі "Астрошыцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Лагойскага раёна"

р/с   BY37AKBB36320611014226000000

ЦБУ №611 філіяла №500 МУ  ОАО “АСБ Беларусбанк”, 220116, пр-т Дзяржынскага 69, корп. 1

БІК  AKBBBY21500    УНП 600216888

з паметкай для дзяржаўнай установы адукацыі "Астрошыцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Лагойскага раёна".

Пры прымусовым зборы сродкаў званіць па тэлефонах 8(01774) 57-6-31 (дырэктар дзяржаўнай установы адукацыі "Астрошыцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Лагойскага раёна"),  8(01774) 55-3-45 (упраўленне па адукацыі, спорце і турызме Лагойскага раёна).