Конкурс продлен! Принимайте участие!
Поздравляем с Днем учителя!
Отвечаем на ваши вопросы!
Домашнее задание на контроле!

Апякунскі савет

Дата: 17 ноября 2016 в 08:09, Обновлено 8 октября в 11:26

Аб унясенні дапаўненняў у некаторыя пастановы Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь Аб унясенні дапаўненняў і змяненняў у пастанову Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь ад 25 ліпеня 2011 г. № 146

Пастанова Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь аб зацвярджэнні правілаў папячыцельскага савета ўстановы адукацыі

Апякунскі савет з'яўляецца органам самакіравання ўстановы адукацыі і ствараецца з мэтай аказання садзейнічання ў забеспячэнні яго дзейнасці і развіцці.

Задачы:
1. Садзейнічанне ўстанове адукацыі ў развіцці матэрыяльна-тэхнічнай базы;
2. Вызначэнне напрамкаў, форм, памераў і парадку выкарыстання грашовых сродкаў.
Сваю працу Папячыцельскі савет будуе ў адпаведнасці з Кодэксам Рэспублікі Беларусь аб адукацыі, Палажэннем, Статутам установы адукацыі.
 У склад  Савета ўваходзяць 9 чалавек:
  1. Давідовіч Іна Іосіфаўна
  2. Язерская Марына Алегаўна
  3. Панюшкіна Алена Аляксандраўна
  4. Панамарэнка Павел Віктаравіч
  5. Арлова Святлана Яўгенаўна
  6. Смашная Анастасія Мікалаеўна
  7. Аксючыц Юлія Міхайлаўна
  8. Грудзько Васіль Васільевіч
  9. Якубенка Наталля Уладзіміраўна
  10.  Шчурэвіч Ганна Іосіфаўна
  11. Прадзед Ганна Анатольеўна

Старшыня апякунскага савета  Панюшкіна Алена Аляксандраўна

Апякунскі савет дзейнічае на аснове прынцыпаў:
  •  добраахвотнасці членства;
  •  раўнапраўя членаў апякунскага савета;
  •  калегіяльнасці кіраўніцтва;
  •  галоснасці прымаемых рашэнняў.
Пасяджэнні савета праходзяць згодна распрацаванага плана. Пасяджэнні праўлення праходзяць 1 раз у чвэрць і па меры неабходнасці.

Банкаўскія рэквізіты дзяржаўнай установы адукацыі "Астрошыцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Лагойскага раёна"

р/с   BY37AKBB36320611014226000000

ЦБУ №611 філіяла №500 МУ  ОАО “АСБ Беларусбанк”, 220116, пр-т Дзяржынскага 69, корп. 1

БІК  AKBBBY21500    УНП 600216888

з паметкай для дзяржаўнай установы адукацыі "Астрошыцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Лагойскага раёна".

Пры прымусовым зборы сродкаў званіць па тэлефонах 8(01774) 57-6-31 (дырэктар дзяржаўнай установы адукацыі "Астрошыцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа Лагойскага раёна"),  8(01774) 55-6-35 (упраўленне па адукацыі, спорце і турызме Лагойскага раёна).